03028 м. Київ, проспект Науки, 41

uk en
10 Smart функцій для IP відеоспостереження ZetPro
21 Квітня 2023

Нова лінійка системи IP відеоспостереження ZetPro отримала свою назву “Smart” завдяки вбудованим інтелектуальним функціям. Це дає перевагу при експлуатації системи, тому що всі Smart функції дозволяють реалізувати не просто систему відеоспостереження, яка вміє лише записувати “терабайти” відеоінформації, а систему, яка вміє аналізувати те, що відбувається, зберігати дані в окрему базу даних та сповіщати користувачів про тривоги та інших подіях. Усього, IP відеореєстратори та камери ZetPro серії Smart мають 10 вбудованих інтелектуальних функцій:

1. Детекція облич  – камера детектує (не розпізнає!) обличчя в кадрі і викликає тривожну подію в системі. Крім цього, скріншот та відеоролик тривалістю 10 секунд записується в окрему базу даних Smart search. Цю функцію можна застосовувати при різних завданнях, наприклад, на об’єкті встановлена система відеоспостереження ZetPro Smart на 64 камери, зображення з камер виведено на кількох моніторах у приміщенні поста охорони, функція детекція облич, при тривозі відкриває камеру на весь екран або включає вбудований зумер, таким чином привертає увагу чергового охоронця. В деяких випадках може навіть розбудити 🙂 Черговому охоронцеві немає потреби дивитися в монітор на 64 камери всю ніч, щоб виявити зловмисника, це зробить система відеоспостереження.

2. Зона вторгнень – для однієї камери можна позначити до 4 зон довільної форми, якщо в одній із цих областей з’явиться об’єкт, система викличе тривожну подію, запише скріншот та відеофрагмент бази даних Smart Search. Ця функція найчастіше застосовується для реалізації охоронних функцій, можна обвести будь-який предмет чи область захисту. В одному з ТРЦ у місті Київ використовували функцію “зона вторгнення” для захисту фонтанів, якщо людина вирішила “скупатися”, пост охорони моментально отримував тривогу та застосовував необхідні дії.

3. Перетин віртуальної лінії – для однієї камери можна намалювати до 4-х віртуальних ліній, якщо об’єкт перетне цю лінію, система викликає тривогу та записує скріншот та відеофрагмент у базу даних Smart search. В основному, цю функцію застосовують для охорони периметра, щоб захистити, наприклад, паркан, і якщо людина почне “перелазити” через нього, система відеоспостереження відразу сповістить про це охорону.

4. Детекція звуку – ця функція використовується для камер з вбудованим мікрофоном або аудіо каналом. Можна задати один із кількох режимів детектування: раптове підвищення; раптове падіння; раптова зміна; межа. При виконанні вибраної умови система викликає тривогу і сповіщає користувача або охорону. Насправді цю функцію можна використовувати, наприклад, виявлення розбиття скла, чи на підприємствах, де цілодобово працюють генератори, якщо через несправності генератор відключається, система визначає це як раптове падіння.

5. Підрахунок відвідувачів функція дозволяє рахувати людей, які увійшли та вийшли. Інформація зберігається та дозволяє формувати звіти. Ця функція smart застосовується як для невеликих магазинів, так і для великих ТРЦ. Інформацію про кількість відвідувачів можна бачити онлайн у вигляді OSD меню або формувати звіти за потрібний період через веб-інтерфейс. Експортуються дані у форматі .csv, це готова таблиця для друку або інтеграції з програмним забезпеченням.

6. Детекція дефокусування – захисна функція smart, яка попереджає, якщо камера з фіксованим об’єктивом “розфокусується”.

7. Зміна сцени – захисна smart функція, яка попереджає, про те, що камеру повернути з охоронної зони.

8. Автовідстеження – дана функція smart призначена для PTZ камер. При появі об’єкта камера автоматично утримує його в кадрі. Також можна вказати лінію або область, в якій працюватиме ця функція.

9. Залишені предмети  – функція дозволяє виявити тривожну подію, якщо в певній зоні буде залишено предмет, на час, заданий у налаштуваннях камери. Максимальну затримку можна встановити до 20 секунд. Така функція може попередити, якщо людина, наприклад, забула свою сумку.

10. Переміщення предметів – дана смарт-функція дозволяє відстежувати наявність важливих предметів у певній зоні. Таким чином, якщо предмет зникне, користувач системи отримає тривожне повідомлення.

SMART SEARCH – це доповнення до інтелектуальних функцій, для smart функцій ведеться база даних, яка містить відео фрагменти та скріншоти тривожних подій.

Для пошуку потрібної інформації достатньо вибрати камеру та дату, система відобразить усі події за цей період.

Крім того, всю інформацію можна експортувати на зовнішній USB носій у форматі MP4 для відео файлів та JPG для скріншотів.

Також, слід зазначити ще одну, важливу перевагу smart функцій, кожна активація тривоги залишає позначки на тимчасовій шкалі відеоархіву. Завдяки цьому пошук потрібної інформації скоротиться в кілька разів, наприклад, якщо функція детекція облич залишає позначку, то можна бути точно впевненим, що в цей момент у кадрі камери знаходилася саме людина.

Інші новини:
21 Грудня 2023

Сміла – “Безпечне місто”

У 2023 році місто Сміла (Черкаської області) долучилося до системи “Безпечне місто” - розумного вуличного відеоспостереження.…

30 Липня 2023

Створення навчально-тренувального полігону з відеоаналітики для Національної академії внутрішніх справ України.

27 липня у стінах  НАВС відбулося офіційне відкриття унікального цільового навчально-тренувального полігону з відеоаналітики на базі …

30 Травня 2023

Шлях розвитку компанії з 2004 року і до сьогодні

З чого все розпочалось  На початку своєї діяльності, а це нагадаємо 2004 рік, компанія спеціалізувалась на…