03028 м. Київ, проспект Науки, 41

uk en
Різниця між IP та Web камерою
13 Лютого 2023

У чому ж різниця між IP камерою і Web камерою? Багато хто відносить їх до одних і тих самих пристроїв, але вони кардинально відрізняються один від одного. IP камери мають низку переваг перед Web камерами. Розглянемо основні відмінності між ними.

IP камера включає web-сервер, мережевий інтерфейс і можливість підключення до інтернету на пряму. Для передачі відео даних камера використовує мережевий протокол. Призначено таку камеру для охоронних цілей, відеоспостереження та контролю. Вона передає відеозапис через інтернет, має можливість підключення через wi-fi, живиться за технологією POE (від роз’єму Ethernet), має цифровий зум та функцію виявлення руху. Зображення IP камер можна переглядати з різних комп’ютерів, які знаходяться в інтернеті.

Web камера це пристрій відеозахоплення, яке підключається безпосередньо до комп’ютера. Подібні камери зазвичай використовують як засіб комунікації між користувачами і передає відео на екран комп’ютера, до якого вона підключена. Ви можете спілкуватися та бачити своїх друзів у реальному часі, але використовувати її для охоронних цілей не вийде, тому що для перегляду відео потрібно бути безпосередньо біля комп’ютера. На відміну від IP камери, web камера не має можливості транслювати запис в інтернет.

Web камери, як правило, набагато дешевші від 20 $, у той час як ціна на IP камери відеоспостереження може коливатися від 65 $ до 2500 $. Ціна на них залежить від виробника та технічних характеристик. IP камери – складні пристрої та потребують деяких технічних знань для їх встановлення та налаштування. Для більшості IP камер потрібна статична IP адреса і правильно налаштована синхронізація з роутером. Якщо у вас немає досвіду в установці мережевого обладнання, то найкраще звернеться до фахівця. А от Web камеру може встановити звичайний користувач. Потрібно лише підключити її до ПК та встановити програмне забезпечення.

Отже, основні переваги мережевих IP камер перед Web камерами:

  • можливість працювати автономно (немає необхідності підключення до комп’ютера);
  • призначена для цілодобового спостереження за об’єктом (будинок, офіс, квартира тощо);
  • для повноцінної роботи IP камери, Вам знадобиться тільки роутер та IP адреса;
  • для перегляду зображення з камери необхідно зайти до браузера та ввести ip адресу камери;
  • зображення з ip камери має більш високу роздільну здатність та якість.
Інші новини:
21 Грудня 2023

Сміла – “Безпечне місто”

У 2023 році місто Сміла (Черкаської області) долучилося до системи “Безпечне місто” - розумного вуличного відеоспостереження.…

30 Липня 2023

Створення навчально-тренувального полігону з відеоаналітики для Національної академії внутрішніх справ України.

27 липня у стінах  НАВС відбулося офіційне відкриття унікального цільового навчально-тренувального полігону з відеоаналітики на базі …

30 Травня 2023

Шлях розвитку компанії з 2004 року і до сьогодні

З чого все розпочалось  На початку своєї діяльності, а це нагадаємо 2004 рік, компанія спеціалізувалась на…